top of page

Kujundamine on imelihtne!


Jah, see on tõsi, kui järgida peamiseid tähtsamaid kujundusvõtteid. Jagan sinuga siin neid teadmisi, et muuta kerge vaevaga oma interjöör terviklikuks ja igas mõttes toimivaks.


Esiteks: Väga oluline oluline puhastada ruum “visuaalsest mürast.” Pane ebavajalikud asjad peitu! See on tähtis, et pääseksid mõjule värvid, vormid ja tekstuurid. Eksponeerida saab vajaminevat siis, kui nende esemete ümber on õhku ja ruumi ning neutraalsemad toonid/mustrid.


Seetõttu armastan kasutada mööblit valides pigem kinniseid kappe kui avatud riiuleid. Riiulitele (ja ka kappidesse) kipub paratamatult kogunema juhuslikke igapäevaseid esemeid. Et eksponeeritav mõjule pääseks vajab see enda ümber nö. tummi pindasid ning vahel ka lisavalgustust. Peida ebavajalik olme (nt. pesuvahendite pudelid köögis, maitseainete eriilmelised pakendid jms.) kappi, et pinnad oleksid vabad ja puhtad. Tehnika võimalusel integreerida. Sama kehtib ka vannitoas.

Esikus väldi võimalusel nagisid ning paiguta riided ja jalanõud kappi peitu.Magamistoas jälgi, et voodi, kui kõige suurem horisontaalne pind, oleks korrastatud ja sobivate tekstiilidega kaetud. See kõik loob rahulikuma ruumiilme ning nii pääsevad kaunid esemed ja materjalid kõige paremini mõjule.
Teiseks: Kasuta ruumis laevalgustusele lisaks ka kohtvalgusteid. Leian, et ainult laest tulev valgus teeb ruumi “lamedaks” ja iseloomutuks. Seevastu kohtvalgus õiges kohas on praktiline, huvitavam ning võimaldab ruumi tsoneerida.

Kolmandaks: Kasuta neutraalseid toone seintel, lagedel ja põrandatel ning värvi too sisse pigem aksessuaaride, tekstiilide ning taimedega. Jälgi,et ruumis oleksid erinevad kihid ehk siledad versus tekstuuriga pinnad, läiked ja matid pinnad, sobivad värvid ja materjalid. Loomulikult on kujundades alati võimalikud erandid ja palju erinevaid võimalikke variante, kuid tahan siinkohal rõhutada just nö. kindlaid ja alati toimivaid põhimõtteid.
Neljandaks: Kordused.

See on lihtne ja toimiv kujundusvõte.

Kahe, maksimaalselt kolme värvitooni, materjali  või tekstuuri interjööris kordamine ei lase visuaalil laiali valguda ning tekitab tervikliku ruumiilme.
Viiendaks: Peegeldamine. Selle võtte kõige lihtsam näide on kahel pool magamistoa voodit olevad öökapid või (välis)ukse kõrval paiknevad lillepotid. 

Kapid kahel pool voodit ning valgustid on soovitatavalt alati identsed ehk “peegelduvad” voodi suhtes kahele poole sarnaselt.

Loodan, et said siit endale mõtteid ja inspiratsiooni. Kui eelpooltoodu liiga keeruliseks osutub, siis tulen sulle kujundusküsimustes appi!


16 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page